Connect with us

Rüya

Rüyada Şişe Tabiri

Published

on

Rüyada Şişe tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: evin hanımına yahut kadın hizmetçiye, sırları saklayan kadına, söz taşıyan dosta, İçi yağ dolu şişe kadın ve
onun süsüne, Şişe kırıkları mala, İçi sidik dolu şişe zina yapan kadına, şişeye işemek zina yapmaya, Şişenin
kırılması ev içinde meydana gelecek fitneye, Şişeler, muhtelif karakterdeki erkeklere, Şarap şişesi eşya
nakletmekte mütereddit yahut hamile kadına, Şişe satan kimseyi görmek mal ve dünyalığı ile gururlanmaya,
ahmak kimse ile dostluğa, Şişeci temiz geçime, cahillere yumuşak davranmaya, sırların açığa çıkmasına
delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Cam.)


Molla Cami: Rüyada şişe görmek, hanıma işarettir. Şişe, sırları gizlemeyen bir hanım veya söz götürüp-getiren bir dosttur. Bazen şişe hastalığa, bazen de zina yapan bir kadına işarettir. Bir kimse, içinde yağ olan şişeyi görse, o şişehanıma, içindeki yağ ise onun bezeğine işarettir. Rüyada şişe içindeki yağdan normal bir şekilde başına yağ sürse o, yağ o kimse için bir bezektir. Eğer başa sürülen yağ normal sürülmeyip üzerine de akarsa, o kimseye işinde isabet edecek üzüntü ve kedere işarettir. Kırılmış şişe maldır. Bundan dolayı rüyada şişe kırığı yüklendiğini gören kimse, mala erişir. Şarap şişesi, hizmetçi bir kadına işarettir. Bazen şişeler, cinsleri muhtelif adamlara işarettir, iseler, koğuculuğa, gizli şeylere muttali olmaya ve vefasız bir takım kimselere işarettir. Bir kimse rüyada bir şişenin kırıldığını görse, o kimsenin evinden fitne zail olur.


Diyanet: Bir kimsenin rüyasında içinde su veya gülsuyu bulunan bir şişe görmesi; o kimsenin iyi bir hizmet verdiğine, kişinin rüyasında içinde şarap ve benzeri bir şeyin bulunduğu bir şişe görmesi; o kişinin itimatsız birisi olduğuna, kişinin rüyasında elinde bulunan şişeden su içtiğini görmesi; o kimsenin evinde bulunan hizmetçisinden hayır ve menfaat göreceğine işaret eder.


Nablusi: Rüyada şişe görmek, cariye veya köleye delalet eder.
Bazı tabirciler, rüyada görülen şişe: «Hanımlarınıza yumuşak olunuz» hadis-i şerifince zevceye delalet eder, dediler.
Şişe sırları gizlemeyen bir hanıma veya söz götürüp – getiren bir dosttur. Bazen şişe hastalığa, bazen da zina yapan bir kadına delalet eder.
Bir kimse, içinde yağ olan şişeyi görse, o şişe hanıma, içindeki yağ ise, onun bezeğine delalet eder.
Rüyada şişe içindeki yağdan normal bir şekilde başına yağ sürse o, yağ o kimse için bir bezektir. Eğer başa sürülen yağ normal sürülmeyip üzerine de akarsa, o kimseye işinde isabet edecek üzüntü ve kedere delalet eder.
Kırılmış şişe maldır. Bundan dolayı rüyada şişe kırığı yüklendiğini gören kimse, mala erişir.
İçine sidik edilen şişe, zina yapan kadmdır. Bundan dolayı rüyada şişe içine sidik yaptığını gören kimse, zina yapmaktan sakınsın.
Şarap şişesi, eşyayı nakletmekte tereddüt eden hizmetçi bir kadına delalet eder.
Bazen şişeler, cinsleri muhtelif adamlara delalet eder. Şişeler, koğuculuğa, gizli şeylere muttali olmaya ve vefasız bir takım kimselere delalet eder.
Bir kimse rüyada bir şişenin kırıldığım görse, o kimsenin evinden fitne zail olur.
Rüyasının tabiri için bir kimse gelerek akrabamızdan bundan önce ölmüş bir kimse geçen gece rüyada bana «şu şarap şişesini bana ver» dedi. Ben de o şişeyi kendisine verdim.
Ondan içip yine o şişeyi bana sundu, dediğinde, ben de: «O şişe hamile bir kadındır ki, ölüme yaklaşır sonra Allah (C.C.)’m izni ile yine kurtulur» dediğimde, «evet efendim, kız kardeşim hamile idi, doğum yaparken ölüme yaklaşmışken Allah (C.C.)’m izni ile çocuğu doğurarak halas oldu» dedi.


Seyyid Süleyman: Bu rüya, ev işlerine bakan hizmetkarla tabir olunur. İçinde su veya gülsuyu bulunan bir şişe görmek; hizmetçinin dindar, namuslu bir insan olduğuna işarettir. İçinde şarap vb. bulunan bir şişe ise, onun itimat edilmez, kötü bir kişi olduğuna delalet eder. Şişedeki sudan içen, hademesinden hayır görür.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle