Connect with us

Rüya

Rüyada Sitem Etmek Tabiri

Published

on

Rüyada Sitem Etmek tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Birinin sitemine maruz kalmak, onun rica ile yalvarmasına, Haklı bir gerekçeyle sitem ettiğini görmek ilahi
yardım görmeye delalet eder.


Molla Cami: Bir kimse rüyada kendisine birçok yönlerden birisi tarafından sitem edildiğini görse, sitem edene raci olur ve sitem edilen de bunu görerek muzaffer olur.Sitem, dünya ve onun ikbaline işarettir, ancak akibeti için iyi sayılmaz. Rüyayı gören sitem eden kimse ise rüyada kendisine zulmedildigini görene Allah tarafından yardım edilir.


Diyanet: Kirmânî’nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında bir başkasına sitem ettiğini görmesi; o kimsenin sitem ettiği kişiye söz geçiremeyeceğine işaret eder. Rüyada sitem edilen kimse sitem edenden üstün olur. Kendisine sitem eden kimseye karşılık olarak sitem ettiğini gören, fenalığa fenalık ile karşılık vermiş olur. Bir kimsenin rüyasında bir devlet büyüğünün kendisine sitem ettiğini görmesi; o kimse tarafından bir iyilik göreceğine yorumlanır.


Nablusi: Bir kimse rüyada kendisine birçok yönlerden birisi tarafından sitem edildiğini görse, sitem edene raci olur ve sitem edilen de bunu görerek muzaffer olur.
Sitem, dünya ve onun ikbaline delalet eder, eğer mülkü varsa; lakin akibeti için iyi sayılmaz. Rüyayı gören sitem eden kimse ise rüyada kendisine zulmedildiğini görene Allah tarafından yardım edilir.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar