Connect with us

Rüya

Rüyada Tabak Tabiri Ne Anlama Gelir?

Rüyada tabak görmek nedir? Rüyada çiçekli porselen, demir, plastik, kirli ve kırık tabak ne anlama gelir? işte detaylar:

Published

on

Rüyada tabak görmek; bir yere davet alacağınız anlamındadır. Rüyada görülen tabak, hizmetkara hidayete ve hayra alametle birlikte, tabağın değeri kadar mala delalet eder. Kadın için tabak erkeklerden büyük bir kimseye, erkek için asil bir kadına yorumlanır.

Tabağın üzerine örtülen (kapak vb.) sırları gizlemeye ve sır saklayan kimse demektir. Rüyada boş tabaklar, bir müddet için üzüntüye; dolu tabak ise, küçük olaylarla birbirini izleyen şansa işarettir. Rüyada tabakları gören kişi sevdiği bir kişiye misafir gideceğine tabir edilir. Aynı zamanda tabak görmek rüya sahibinin kazançlı bir işe girişeceğini ifade eder.

Rüyada tabak görmek iyi, güzel olaylar olacağına tabir edilir. Rüyada temiz, sağlam ve boş tabaktan alan kişi çok para kazanacağı yeni bir işe atılır anlamındadır. Aynı zamanda bir tabağa yiyecek koymak o kimsenin zengin olacağına işaret eder.

Rüyada tabak tutmak, yakın zaman içinde uğur getireceğine ifade edilir. Rüya sahibi bir kadın ise bu rüya yakında evleneceği anlamına gelir. Kırık tabak ise, uğursuzluk getirir.

Yaklaşan iyi ve hayırlı olaylara işaret eder. Tabak boş ise iyi bir kısmettir. Dolu ise tabak bolluk, berekettir.

Rüyada tabak görmek, ferah ve sevinçli günler ile tabir olunur. Bir tabak gören, içinde bir şey varsa, ferah ve sevince erer.

Tabak bulmak, almak muradının olacağına. Sevineceğine, zevke delalet eder. Kırmak ise kederle yorumlanır.

Rüyada Tabak Görmenin Diğer Anlamları Nelerdir?

Bir başka rivayete göre de: Rüyada tabak görmek, çekirgeye, bazen de şiddete işarettir. Kadın için tabak görmek erkeklerden büyük bir kimseye, erkek için de, asil bir kadına işarettir. Eğer tabak mala işaret ederse, o malin değeri uyanıkken o tabağın kıymeti kadardır.

Hasta olan kişinin rüyasında evinden üstü kapalı bir tabak çıksa ve içinde ne olduğu da bilinmese, o hasta sıkıntılı bir döneme girer.

Rüyanızda gördüğünüz tabaklar iyi, hayırlı şeyler olarak yorumlanır. Temiz, sağlam ve boş tabak alan kimse iyi bir işe girer. İşi varsa bir kısmet alır. Bir tabağa yiyecek koymak o kişinin bolluk alacağını haber verir.

Rüyada tabak hediye almak katılacağınız bir toplulukta sizi ilgilendiren bir takım olayların meydana geleceğini ve sizin bu tesadüften faydalanacağınızı gösterir.

Maddeler Halinde Rüyada Tabak Görmek Tabiri

 1. Tabak rüyası, sevinç ve esenliğe çıkmaya işarettir.
 2. Rüyada tabak görmek, kadın için erkeklerden büyük bir kimseye, erkek için asil bir kadına işaret eder.
 3. Tabağın içinde gıda maddesi ve değerli bir şey varsa, çok sevinilecek bir duruma ve refah seviyesinin yükselmesine işarettir.
 4. Bazen tabak rüyası, mala, ev işlerinde yardımcı olan kimselere işaret eder.
 5. Bazı tabirciler tabağı çekirgeye, şiddet ve sıkıntıya da işaret etmişlerdir.
 6. Tabak bulan kimse, onun değeri oranında sevinir ve mala kavuşur.
 7. Tabağı birine verdiğini veya kırıldığını görmek, üzüntüye işarettir.
 8. Tabak örtüsü, sırları gizlemeye işarettir.
 9. Hastası bulunan bir evden üstü kapalı, içinde ne olduğu bilinmeyen bir tabağın çıktığını görmek, hastanın bir süre daha hasta kalmasına işarettir.
 10. Rüyada lenger veya servis tabağı görmek, varlıklı, gönlü zengin, hoş geçimli cömert bir kişi veya misafire işarettir.
 11. Rüyada tabakçı görmek, halkın sırlarını gizleyen bir kimseye işarettir.

Günümüz Tabircilerine Göre Rüyada Tabak Görmenin Anlamı (Günümüz rüya tabirleri)

Rüyada görülen tabaklar, kişiye, duruma, görünüme göre çeşitli çAğrışımlar yapar.

 • Tabağın dolu olması, kısmetin açıldığına rızkın bollaşacağına;
 • boş olması, kısmetin kapandığına, geçim sıkıntısı çekileceğine işaret eder.
 • Bazen hamile bir eşe,
 • Porselen tabak, evin hanımına, çocuklara ve hizmetçiye işarettir.
 • hayırlı bir evlâda;
 • beklenen müjdeli bir habere işaret sayılır.
 • Ayrıca eli sıkı bir metres olarak da yorumlanır. Ayrıca bakınız rüyada bardak görmek.

Evli ve ergen çocukları olan bir kimse, rüyasında kendisine tabak gönderildiğini görse, evine yakında görücülerin geleceğine işaret eder. Eğer bekar bir kimse kendisine dolu bir tabak verildiğini görürse, rüyayı görenin kısmetinin açıldığına, yeni bir yuva kuracağına hükmedilir. Bu tür bir rüyayı şayet yoksul bir kimse görür ise, rüya sahibinin zengin bir kimseden yardım görüp yoksulluktan kurtulacağına işaret sayılır.

İş sahibi bir kimse rüyada, elindeki tabağın düşüp kırıldığım görse, rüya sahibinin işlerinin bozulacağına ve iş yerini kapatacağına işaret eder. Eğer çocuğu olmayan bir kimse bu tür bir rüya görürse, o kimsenin çocuğu olup, ömrünün az olacağına hükmedilir. Şayet bir kadın aynı rüyayı görürse, rüyayı görenin evlendikten kısa bir süre sonra boşanacağına işarettir.

İmam Nablusi Rüyada Tabak Görmek Tabiri

Rüyanızda tabak görmeniz, helva ve arzu ettiği yemekleri tabakla takdim ettiği bir dostudur.

Rüyada tabak görmek, çekirgeye, bazen da şiddete delalet eder. Kadın için tabak görmek erkeklerden büyük bir kimseye, erkek için de, asil bir kadına delalet eder. Eğer tabak mala delalet ederse, o malın değeri uyanıkken o tabağın kıymeti kadardır.

Advertisement

En Çok Okunanlar


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle