Connect with us

Rüya

Rüyada taht Tabiri nedir!

Published

on

Rüyada taht görmek; rüya sahibinin şerefleneceği ve sevineceği zevce ve gemiye ve her türlü binilecek vasıtalara delâlet eder. Cafer-i Sâdık (r.a.) göre Rüyada taht görmek, izzet, sefer, şeref, velayet Mertebe, e) ulüvv-ü cenap ( yüce kişilik), velayet, Kadr, kıymet, makam, kudret ve faydalı emir demektir. Rüyada görülen tahtın dışı, zevceye, iç tarafı rüya sahibine yukarısı erkek, aşağısı da kız evlada delalettir. Taht kişinin eşine, insanın şeref duyacağı şeyler anlamına da gelmektedir.

Rüyada taht üzerinde uyku uyunulan sedir görmek, zevceye, güzel geçime, hizmetçi ve rızka delâlet eder. Rüyada taht görmek, en yüksek mevkie erişeceğinizi gösterir. Rüyada taht görmek, çok yüksek makamlara yükseleceğinize yorumlanır. Rüyada görülen taht boşsa kişi büyük bir işe heveslenecek demektir.

Bazı tabirciler, tahtın, rüya sahibinin şerefleneceği, sevineceği zevce, gemiye ve her türlü binilecek şeylere işarettir, dediler.

Oymalı ve nakışlı bir taht gören, bir memuriyete girer ve orada doğruluk ile halkın işlerini yapar. Bazı tabirciler taht, zevcedir, dediler. Melikin (devlet başkanı) evinde döşeli bir taht görse, sonra onun üzerine çıksa mülke nail olur.

Rüyada tahta oturmak

Bir kimsenin rüyada güzel bir taht üzerinde oturduğunu görmesi, devlet ve yüksekliğe, izzet ve şerefe delâlet eder. Bekâr birinin döşemeli taht üzerinde oturduğunu görmesi de evlenmek ile tâbir olunur.

Tahtta oturduğunu görmek çevrenizdeki insanların saygısını kazanacağınıza işaret eder. Ebu Sait El Vaiz e göre; bir tahtta oturduğunu gören, ehil ise, büyük bir rütbeye ulaşır, değilse, fena bir ün yapar ve musibete uğrar. Döşemesiz taht üzerine oturmak yolculuğa çıkar.

Rüyada bir tahtta oturduğunuzu gördüyseniz, çok yükselecek ve itibar sahibi olacaksınız demektir. Büyük ündür.

Başkasının tahtta oturduğunu görmek;

Başka insanların size yardım etmesiyle başarı kazanacaksınız anlamındadır. Tahta oturmak, yüksek bir makam sahibi olacağınıza işarettir. Başkasının tahtta oturduğunu gördüyseniz, başka insanların yardımıyla başarı elde edeceksiniz demektir. Sandal ağacından yapılmış bir tahtta oturduğunu görmek, yüksek bir memuriyete geçeceğine işarettir.

Rüyada taht üzerinde olduğunu görmek

Taht üzerinde olduğunu gören kimsenin, elinden çıkmış olan şey yine eline döner. Döşemeli bir taht üzerinde bulunduğunu gören kimse, dinden gaflet eder, münafık bir kavim üzerine yükselir. Bir kimse, kendisinin güzel bir i taht üzerinde olduğunu görse, devlet ve yüksekliğe, izzet ve şerefe nail olur. Taht ve üzerinde uyku uyunulan her şey rüya sahibinin hanımına ve hepsinin geçimlerine işarettir.

Hanımıyla beraber bir taht üzerinde olduğunu görse, hanımıyla beraber zevk ve safa içerisinde yaşar.

Rüyada tahtın kırıldığını görmek!

Hasta olan bir kimsenin, rüyada tahtının karıldığını görmesi hastalıktan kurtulacağına, şifa ve afiyete, sıhhat ve selamette ermeye işarettir. Kırılan tahtta oturduğunuzu gördüyseniz, çok yükselecek ve itibar sahibi olacaksınız.

Rüyada taht taşımak

Bekâr birinin rüyada bir tahtı yüklenerek evine getirdiğini görmesi, pek yakında iyi bir kimse ile evleneceğine delâlet eder.

Rüyada taht üzerinde uyumak

Yine rüyada altında bir şey serili ve üstünde bir şey örtülü olduğu halde bir taht üzerinde yattığını görmek, düşmanı kahr ile şereflenmeye ve yüksek mertebeye delâlet eder.

Rüyada güzel döşenmiş taht görmek

Rüyasında bir taht üzerinde serilmiş bir hali, kilim veya şilte gibi bir şeyin üzerinde oturduğunu görmek, yolculuğa delalet eder. Altında bir şey serili ve üstünde bir şey örtülü olduğu halde bir taht üzerinde yattığını gören düşmanlarını alt ederek, şerefe ulaşır. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen tahtın üzerinde döşemesi yoksa yolculuğa işarettir.

Sandal ağacından yapılmış bir tahtta oturduğunu görmek, yüksek bir memuriyete geçeceğine işarettir. Rüyada bir taht üzerine serilmiş bir halı, kilim veya şilte gibi bir şeyin üzerine oturduğunu görmek, yolculuğa delâlet eder.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle