Connect with us

Rüya

Rüyada Tambur Tabiri

Published

on

Rüyada Tambur tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Beyhude işlerle uğraşan kimseye, batıl şeylere, keder ve üzüntüye; Tanbur bazen vaaz ve nasihate, tanbur
çalmak refah ve izzete, güzel zamanları hatırlamaya delalet eder.


Molla Cami: Rüyada tanbur görmek, halkın işlerine, batıl şeylere, zinaya, satranç ve tavla oyununa, sihire ve bunlara benzer batıl şeylere işarettir.Tanbur, beyhude işlerin sahibi ve önderi olan bir kimsedir.Tanbur, insanı verem edecek derecede bir keder ve üzüntüye işarettir.Bazen de tanbur çalınması, bir kimsenin yapacağı vaaza ve halkı kötü şeylerden menedeceğine işarettir. Tanburu çalmak, musibet ve üzüntüdür. Tanbur çalmak, refah ve izzete işarettir.


Nablusi: Rüyada tanbur görmek, halkın işlerine, batıl şeylere, zinaya, satranç ve tavla oyununa, cinleri istihdam etmye, sihire ve bunlara benzer batıl şeylere delalet eder. Tanbur, beyhude işlerin sahibi ve önderi olan bir kimsedir.
Tanbur, insanı verem edecek derecede bir keder ve üzüntüye delalet eder. Çünkü tanburun sesi, kurutulmuş bağırsaktan çıkar. Bazen de tanbur çalınması, bir kimsenin yapacağı vaaza ve halkı kötü şeylerden men edeceğine delalet eder.
Tanbur, madeni paraları satan kimseye de delalet eder. Tanburu çalmak, musibet ve üzüntüdür. Tanbur çalmak, refah, izzet ve nazlı zamanlarını dile getirmeye delalet eder. Padişah, rüyada tanbur dinlediğini görse, o padişahın yalan söyleyen bir kimseyi dinlemesine ve onun sözüne kulak asmasına delalet eder.


Seyyid Süleyman: Evinde tambur çaldığını gören, üzülür. Bir felakete uğrar. Tamburu kırmak; sıkıntı ve dertten kurtulmaktır. Bir hastanın tambur çalması vefatına işarettir yahut bir şahs-ı mütevaz’ın haberin duymaya delalettir. Kendisi için çalınan tamburu dinleyen, birinin söyleyeceği batıl bir söze inanır.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar