Connect with us

Rüya

Rüyada Tere Tabiri

Published

on

Rüyada Tere tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Üzüntü ve kedere delallet eder.


Molla Cami: Rüyada tere görmek, üzüntü ve kederdir.


Nablusi: Bu çeşit sebzeleri rüyada görmek üzüntü ve kederdir. Sebze tarlası, eniştesi olan erkeklere delalet eder. Bir kimse rüyada kendisini bostandan tere, nane, kereviz gibi şeylerden bir deste sebze topladığmı görse, tedbirli ve serden kaçınması lazımdır.
Kuru bakla, kendisiyle diğer malların islah edileceği bir maldır.
Rüyada biten (yeni çıkan) bakla görmek, eğer bitmesi şen’i ve çirkin olan yerde ise, o yer halkının arasına damad veya ortak olarak girmeye delalet eder.
Bazı tabirciler, baklanın hepsi güzel, bazıları da çirkindir, demişlerdir. Yine bazı tabirciler sebzelerin hepsi ticarete, erkeklere, hüzün ve kedere, çocuk ve mala delalet eder. Ticarete delalet ederse, o ticaret için devamlılık yoktur. Erkeklere delalet ederse, bu erkek devamlı olmayan bir askerdir. Mal ve evlada delalet ederse, bunlar için de devamlılık yoktur. Hüzün ve kedere delalet ederse bu da, geçicidir, demişlerdir.
Bir kimse rüyada kudret helvası ve bıldırcın etini sebze ve sarımsak ile değiştirdiğini görse, zillet ve fakirliğe düşer.
Bakla ile ekmeği değiştirdiğini gören zillet ve fakirlikten kurtulur.
Rüyada pişmiş sebze ve bakla yediğini görse, her şeyden hayır ve menfaata, ferah ve sürura, rütbeye ve şerefe nail ve her şeyde ticaret ve faide görür.
Kuzu kulağı denen otu kötü bir yerde bitmiş görmek, erkeğe delalet eder.
Evde ve mescidde bitmiş olan ye orada bitmesi kötü görülen her nebatatın tabiri böyledir.
Semizotu, kişinin idrak etmeyeceği ve nail olamayacağı bir şeyi arzu etmesine delalet eder.


Seyyid Süleyman: Tere, üzüntüdür. Fakat, bir rivayete göre, afiyettir. Tere yiyen, önceleri sıkıntıya düşer ama, bundan kurtulur.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle