Connect with us

Rüya

Rüyada Terlemek Ne Anlama Gelir?

Published

on

Rüyada terlemek, hasta için şifadır, sağlam bir kimsenin rüyasında terlemesi, bir hizmet veya sanat sebebiyle ona arız olacak sıkıntıdır.

Rüyada terlediğinizi gördüyseniz, birtakım sıkıntılarınızdan yakında kurtulacaksınız. Bu rüya, itibar sahibi olacağınız anlamına da gelir.

Rüyada terlemek dünyaya ait bir zararla tabir olunur. Ebu Sait El Vaiz’e göre, ter içinde kaldığını görenin isteği yerine gelir. Akan ter yere düşerse, zarar pek büyük olur.

Alnından ter aktığını gören, çalışması ile isteğine kavuşur. Koltuk altı terinin fena koktuğunu görmek, zinaya veya vebaya delalet eder.

Rüyada Terlemek Anlamı ve Yorumu

İbn’i Şirin’e göre, vücudundan terinin aktığını gören malından zarar eder.

Terleyip elbiselerinin ıslandığını gören evlatları ve ailesi için mal toplar.

Rüyada terlemek dünyaca mazarrata delâlet eder. Bir kimse Rüyada normal bir şekilde terlediğini görse, o kimsenin arzusu yerine gelir.

Rüyada koltuk altında meydana gelen terin pis kokusu, halk için veba hastalığına, vali ve ticaret sahipleri için, kötü bir isim yapmakla mal ve servete kavuşmaya delâlet eder.

Terin beyaz ve güzel kokulu olması helal mala renginin bozuk ve fena kokulu olması da haram mala delalet eder.

Rüyada terlemek, maldır. Bu sebepten bir kimse rüyada vücudundan ter aktığını görse, o kimsenin ter miktarı malı gider. Bazan da rüya sahibinin rüyada gördüğü ter karşılaşacağı zorluğa delâlet eder.

Kirmani’ye göre, terlediğini görmek, istek sahibi için isinin olmasına, hasta için iyiliğe, fakir için zenginliğe, zengin için zahmet ve eziyete, tüccar ve esnaf için yorularak kazanca işarettir.

Rüyada güzel kokulu ter görmekte zarar yoktur. Kötü kokulu ter ise hayra yorumlanmaz.

Bir hastanın terlediğini görmek, onun iyileşeceğine delalet eder.

Bazıları, rüyada terlemek hayata, bir rivayete göre zahmet ve yorgunluğa delalet eyler demişlerdir.

Abdülgani Nablüsi ye göre; rüyada isteyerek terlediğini görmek, hasta için iyileşmeye, sıkıntıda olan için bolluk ve genişlemeye; yorgunluk veya hastalık tesiri ile terlemek, hastanın sağlığına; sağlam adam için zahmetli hizmet ve sanata işarettir.

Vücudunun her tarafından ter çıkıp sızdığını gören, malından kaybeder.

Bazılarına göre: rüyada terlemek yorgunluğa da delalet eder.

Rüyada birinin terinden kendine bulaştığını gören, o adamdan hayır görür ve eline o adamın malından geçer.

Terlediğini gören, bazen zarara uğrar. Bazılarına göre, eti yenilen hayvanin teri helal mal, yenmeyen hayvan teri haram malla yorumlanır.

Bir hayvanın terlediğini görmek, iki şekilde tabir olunur: Yorgunluk ve zorluk mal ve menfaat.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar