Connect with us

Rüya

Rüyada Terzi Tabiri Ne Anlama Gelir?

Published

on

Rüyada mesleği giysi biçip dikmek olan terzi yahut giysi biçilip dikilen terzihane görmek sevgi, dostluk, kardeşlikle birlikte dağınık işleri toparlayan insana delalet eder. Terzi görmek rüyada; ülfete ve insanların arasını ıslaha işaret eder. Rüyada terzi halkın arasını bulan bir adam demektir.

Rüyada terzinin anlamı nikâh kıyan memura, yazı işleri müdürüne, kâtibe, yaptığı işten pişmanlık duyan ve elinden kaçan şeyi yeniden elde etmeye çalışan kimseye işaret eder. Rüyada görülen terzi, her ortama uyan, dostluk kurmaya uğraşan kuvveti oranında yardımını esirgemeyen bir kişiyi çAğrıştırır. Çünkü terzi ya da terzilik tekstil ürünlerini işleyerek giyim kuşam ya da ev tekstil ürünleri haline dönüştüren kişilere verilen addır.

(Ayrıca bakınız Dikiş dikmek, Dikiş makinesi, İğne, İplik, Yama/Yama yapmak, Yırtık ve sökük)


Rüyada Terzi Dükkanları Görmek

Terzihane görmek, kendisinden geçen bir şeyi yerine getirmeye çalışan insana veya işlediği işten pişmanlık duyan kimseye işaret eder. Rüyalarda terzi dükkanı görülmesi kısmet ve rızka delalet eder ve herkese iyiliğe ve adalete işarettir.


Rüyada Terziden Elbise Almak

Rüyada terziden yeni elbise almak zengin için daha çok mal, yoksul için refaha, memur için bir üst makama terfi, tüccar için bereketli kazançlara, çiftçi için bereketli topraklara, diğer insanlar için ucuzlukla, helal mala, kalp temizliğine, hamile kadının sağlıklı evlat doğurmasına tabir edilir.


Rüyada Terzide Pantolon Daraltmak

Rüyada bir terzide pantolon daraltığını gören kimsenin üzüntüsü ve kederi gider. Rüyada bir terzinin kendisi için bir pantolon daraltması, dinin güzelliğine ve gönül safhasına delalet eder. Rüyada terziye pantolon diktirmek, pantolon paçası yaptırmak, pantolon vermek, pantolon daraltmak veya diktirme, dini yaşantının güzelliğine işaretle birlikte hiç beklenmeyen bir yerden ele geçecek mala işaret eder.


Rüyada Terziye Takım Elbise Diktirmek

Rüyada terzide takım elbise diktirdiğini görmek hayırlı işe niyet etmeye, içi dışı bir olmaya, sevinç ve sürura işarettir. Böyle bir elbise kadın için hayır ve nimete erişmeye, İpek takımdan elbise diktirmek takva ehli ve âlimler için dünyaya meyletmeye, diğerleri için hayır ve iyiliklere işaret eder.

Rüyada kadın için kendisinin elbise diktiğini görmek, rüya sahibine isabet edecek sıkıntıya işarettir.


Rüyada Terziye Sökük Diktirmek

Rüyada yırtık ve sökük diken terzi görmek, hastalıktan kurtulmaya, iyilik yapıp sevap işlemeye işarettir. Kadının terziye sökük diktirmesi rızka, mala, süs ve bezeğe, ilim ehli için takva ve mertebeye, erkekler için bir yerden eline dünyalık geçmesine, kadın-erkek herkes için hayra işaret eder.

Yırtık ve sökük yamalayan terzi görmek, iyiliğe ve sevaba ya da hastalıklardan afiyet bulmaya işarettir. Bazı tabirciler, sökük ve yırtığı dikmek günahtan dönmektir.


Rüyada Terzilik Yapmak

Rüyada terzilik yaptığını görmek nikah kıyan kimse olarak da tanımlanır. Bazen etrafı toplayan, evine çeki düzen veren bir kadına; bazen’ da yapılacak hayırlı bir evliliğe yorumlanır.


Rüyada Terzi Aramak

Kişinin rüyasında terzi aradığını görmesi kimi zaman, bir işten pişmanlık duymaya, arabulucuya; kimi zamanda, dileklerin yerine geleceğine, başlanan bir işin sonucunun hayırla biteceğine işaret sayılır. Bazen ise sıkıntı ve üzüntüden sonra ferahlaşmaya işarettir.


Rüyada Kadın Erkek Yaşlı Terzi Görmek

Rüyada kadın terzisi, terzi kadın, bayan terziye gitmek, bayan terzi yahut yaşlı terzi görülmesi dert, sorun ve sıkıntıların işarettir. Erkek, bayan, genç, yaşlı fark etmeksizin herhangi bir terzi görmekse, barışa işaretle birlikte kişinin saygınlığına, rızkın bolluk ve güzelliğine delalet eder.


Rüyada terzi ustası görmek

Rüyasında terzi ustası gören, halk arasında iki tarafı uzlaştırma işini yapan bir kimse olarak tabir olunur. Rüyasında terzi ustasında kendisi için elbise veya çamaşır dikildiğini gören nefsini düzeltir. Kadın için terzi ustası sıkıntıların bitmesi anlamına gelir.


Rüyada Terzi Olmak

Hayır, işleri ve iyiliktir. Bu kişinin kendisi olabilir.


Rüyada terzi makası ve terzi makinesi görmek

Rüyalarda terzi makası yahut diğer aletlerden görülmesi, adalet sahibi bir kimseyle tanışılacağına işarettir. Terzi, dağınık isleri toplayıp yoluna koyan kimseye de işarettir. Bir başka rivayete göre de: Terzi, Ülfete ve insanların arasını ıslaha işarettir.


Rüyada arkadaşını terzi olarak görmek

Kişinin rüyasında bir arkadaşını terzi olarak görmesi ve arkadaşının iyi beceremediği halde bir şeyi diktiğini görmesi, toplanması mümkün olmayan dağınık ve müteferrik işleri bir araya toplamaya çalışmak anlamına gelir. Rüyada birini Terzi görmek, kendisinden geçen bir şeyi yerine getirmeye çalışan adama veya yaptığı işten kazanç sağlayan kimseye işarettir.

Advertisement

En Çok Okunanlar