Connect with us

Rüya

Rüyada Testere Tabiri

Published

on

Rüyada Testere tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: İki düşman arasını ayıran kamu görevlisine, yardıma, kuvvet ve rızka, Bazen testere şerli kimseye,
Alışverişinde tolerans sahibi kimseye, kitap okuyan insana yanut teraziye delalet eder.


Molla Cami: Rüyasında elinde bir testere olduğunu görmek, bir işe başlayacağına işarettir. Bir ağaç parçasını testere ile kestiğini görmek, ağacın cinsinin tabirde ifade ettiği şekille tabir edilir.Rüyada testere görmek, alış-veriş eden müsamahakar bir adama işarettir. Testere, iki düşman arasını ayıran hakim ve bakana işarettir.Bazen testere, kitap ehli ile nikahlanmaya işarettir. Bazen de testere, karı-koca arasını ayıran bir kimseye işarettir. Testere, teraziye de işarettir.Bazen testere, hilekar, başı boş, kendi keyfine gezen, münafıkların arasına sokulan, şerli kimseler hakkında casusluk yapan ve onlann şerlerini haber veren bir kimseye işarettir. Testere, yardım, kuvvet ve rızıktır.Ağaç testeresi alim ve önder bir kimsedir.Mermer testeresi delilin noksanlığına işarettir. Demir testere, avam halka işarettir.


Diyanet: Rüyanızda testere ile bir şey kestiğinizi görmeniz; girişeceğiniz bütün işlerinizde başarı göstereceğinize, rüyanızda bir testere ile ağaç budadığınızı görmeniz; eğer bekâr iseniz evlendiğiniz takdirde çok hayırlı evlatlarınız olacağına yorumlanır. Rüyanızda kör bir testere görmeniz; sizin mal ve para kaybına uğrayacağınıza veya bir düşmanınızdan bir fenalık göreceğinize, rüyanızda testere bilediğinizi görmeniz; uzun süre halen içinde bulunduğunuz konumunuzu muhafaza edeceğinize işaret eder.


Nablusi: Rüyada testere görmek, alışveriş eden müsamahakar bir adama delalet eder. Testere, iki düşman arasını ayıran hakim ve bakana delalet eder.
Bazen testere, ağaçların içine girdiğinden dolayı kitap ehli ile nikahlanmaya delalet eder. Bazen de testere, taksim eden ve karı koca arasını ayıran bir kimseye delalet eder. Testere, teraziye de delalet eder.
Bazan testere, hilekar, başı boş, kendi keyfine gezen, münafıkların arasına sokulan, şerli kimseler hakkında casusluk yapan ve onların serlerini haber veren bir kimseye delalet eder. Bazen de testere, cinsi münasebet yapan veya isminden dolayı faydaca şerli şeye delalet eder.
Testere, yardım, kuvvet ve rızıktır. Ağaç testeresi alim ve önder bir kimsedir. Abanos testeresi zencileri perişan eden bir kimsedir. Mermer testeresi delilin noksanlığına delalet eder. Sert ağaçlara ait testere, değirmenci, kalburcu ve bunlar gibi avam halka delalet eder.


Seyyid Süleyman: Ebu Said’ül Vaaz demiştir ki: Bir ağaç parçasını testere ile kestiğini gören, o ağacın temsil ettiği şahıstan ayrılır ve ona eziyet eder. Bir akrabasını testere ile kesen, onun misli bir yakına sahip olur.
Kirmani şöyle diyor: Rüyasında elinde bir testere olduğunu yahut kendisine testere verildiğini gören, bir çocuk sahibi olur. Eline, malik olduğu her maldan bir tane daha geçer.
Cafer-i Sadık (R.A.) demiştir ki: Testere; evlat, kardeş veya ortakla tabir olunur. Testere ile odun kesmek; düşmana karşı zaferdir. Hulasa testere kullanan, muradına erer.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar