Connect with us

Rüya

Rüyada Testi Tabiri

Published

on

Rüyada Testi tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Toprak testi varlıklı, münafık ama güvenilir kimseye, Testiden su içmek temiz yaşantıya ve helal mala, Testi
hanıma, hizmetçiye de delalet eder.


Molla Cami: Topraktan yapılmış olan testi, dine mal geçen ve kendisine itimat edilir münafık bir hizmetçidir. Testiden su içmek, helal mal ve temiz yaşantıdır.Testide olan suyun yarısını içtiğini görenin ömrü yarılanmıştır.Az veya çok su içmesi ömrünün az veya çoğunun gitmiş olması ile tabir edilir. Suyun hepsini içtiğini gören kimsenin ömrü tükenmiştir.Yanında bir testi su olduğunu, testinin düşüp kırılması ile suyun dökülmediğini gören kimsenin hanımı hamile olur ve kendisi ötür, çocuğu geri kalır. Denilmiştir ki: testi, hanım, hizmetçidir.Testiyi görmek, hayvana, zahmet, meşakkat ve çok çalışan hanıma işarettir. Bakırdan olan testi, kadri yüce bir hanıma işarettir.Şarap testisi hayırlı bir kadına işarettir. Bundan dolayı şarap testisinden su içtiğini gören kimse hayırlı bir kadınla evlenir.


Diyanet: Bir kimsenin rüyasında boş bir testi görmesi; o kimsenin güzel, fakat kıskanç bir hanımla münasebet kurarak, onunla uzun süre birlikte yaşayacağına, neticede bu kadının bir kalleşliği yüzünden maddî ve manevî bir takım zararlara maruz kalacağına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında içi su dolu bir testi satın aldığını görmesi; o kimsenin eğer bekâr ise nişanlanacağına veya evleneceğine, ya da evine yeni bir eşya satın alacağına, kişinin rüyasında testinin kırıldığını görmesi; o kimsenin çok sevdiği kimselerden ayrı kalacağına yorumlanır.


Nablusi: Topraktan yapılmış olan testi, eline mal geçen ve kendisine itimad edilir münafık bir hizmetçidir. Bu testiden su içmek, helal mal ve temiz yaşantıdır. Testide olan suyun yarısını içtiğini görenin ömrü yarılanmıştır. Az veya çok su içmesi ömrünün az veya çoğunun gitmiş olması ile tabir edilir. Suyun hepsini içtiğini gören kimsenin ömrü tükenmiştir. Diğer çanakların tabiri de böyledir.
Boğazı dar bir testiden su içtiğini gören kimse bir cariye ile nefsini tatmin etmek ister.
Yarımda bir testi su olduğunu, testinin düşüp kırılması ile suyun geri kaldığını gören kimsenin hanımı hamile olur ve kendisi ölür, çocuğu geri kalır.
Denilmiştir ki; testi, hanım, hizmetçi ve köledir. Bazan zeytinyağı, bal ve sütle dolu olan testi, dünya ehli için yerde arpa, buğday ve gömülü olan diğer kap ve kaçakların tabiri de böyledir.
Testiyi görmek, hayvana, zahmet, meşakkat ve çok çalışan hanıma delalet eder. Ancak bakırdan olan testi, kadri yüce bir hanıma delalet eder. Şarap testisi hayırlı bir kadına delalet eder. Bundan dolayı şarap testisinden su içtiğini gören kimse hayırlı bir kadınla cinsi münasebette bulunur.


Seyyid Süleyman: Testi rüyası, halkın malını mahveden münafık (müslüman gibi görünen gizli kafir, iki yüzlü) birine işarettir.
Cafer-i Sadık bu rüyayı şunlarla tabir ediyor: Münafık ve hain hizmetçi; çalışkan zevce, cariye, din kuvveti, sağlık, uzun ömür, mal ve miras.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar