Connect with us

Rüya

Rüyada Tevbe Suresi Tabiri

Published

on

Rüyada Tevbe Suresi tabiri ile alakalı yorumları öğren.

Molla Cami: Rüyada Tövbe süresini veya ondan bir ayeti okuduğunu, yahut üzerine okunduğunu görmek; salih kimseleri sevmeye, dinini ıslah etmeye ve fitneden uzak kalmaya işarettir.


Diyanet: Bir kimsenin rüyasında bu sûreyi okuduğunu ve ya okuyan birisinden dinlediğini görmesi; o kimsenin salih kişileri sevdiğine, bazı yorumculara göre o kimsenin tevbe etmeden ölmeyeceğin ve toplum içinde sevilen bir kişi olduğuna delaletle tabir olunur.


Seyyid Süleyman: İbn-i Şirin’in kavline göre Tevbe Suresini rüyasında tamamen veya kısmen okuyan yahut okunduğunu gören, günahları Allah (C.C.) tarafından bağışlandıktan sonra ölür.
Kirmani, rüya sahibinin akıbetinin hayır olacağını söylüyor.
Cafer-i Sadık (R.A.)’ya göre rüya sahibi, halk tarafından sevilir. Hayır yolunda olur.
Nafi ve İbn-i Kesir demişlerdir ki: Dindarları sever. Tevbekar olduktan sonra vefat eder. Rüya sahibi halk arasında sevilir.
Abdulgani’en Nablusi diyor ki: Nifaktan (bozguncu-luktan) uzak olur. Mükafata hak kazanarak Allah’a ulaşır. Rüya sahibi şefaate nail olur.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle