Connect with us

Rüya

Rüyada Teyemmüm Tabiri

Published

on

Rüyada Teyemmüm tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Namaz abdesti için ya da gusletmek gayesi ile teyemmüm ettğini görmek kurtuluş ve farahlığa ermeye, üzüntü
ve kederlerden kısa sürede kurtulmaya, az zamanda rahat ve huzura ermeye delalet eder.


Molla Cami: Rüyada teyemmüm, üzüntü ve kaygının gitmesine işarettir.Teyemmüm, yolculuğa ve teyemmüm yapması muhtemel olan bir hastalığa yakalanmasından korkulan kimseye işarettir. Rüyada kum yahut eline bulaşmayan çamurla teyemmüm ettiğini görenin, yolculuğu çetin veya mümkün olmayacağına ve nefsinin isteğine uyarak iş yapmasına işarettir.Teyemmüm, zenginlikten fakirliğe, sıhhatli ve sağlamlıktan hastalığa, hasta olan için hastalığından şifa bulmaya işarettir.Rüyada suyun bulunmasıyla beraber teyemmüm etmek, batıl işleri işlemeye işarettir. Bazı tabirciler de teyemmüm, hapis ve hastalıklardan kurtulmaktır, demişlerdir.


Nablusi: Rüyada teyemmüm, üzüntü ve kaygının gideceğinin yaklaştığına, bundan dolayı namaz ve cenabetten temizlenmek için teyemmüm ettiğini görenin rahatlığa kavuşması yaklaşmıştır. Çünkü teyemmüm, Allah tarafından kurtuluş ve ferahlığın geleceğine delildir.
Teyemmüm, yolculuğa ve teyemmüm yapması muhtemel olan bir hastalığa yakalanmasından korkulan kimseye delalet eder. Bazen de teyemmüm, yolcunun suyunu kaybetmesine delalet eder.
Rüyada kum yahut eline bulaşmayan çamurla teyemmüm ettiğini görenin, yolculuğu çetin veya mümkün olmayacağma ve nefsinin isteğine uyarak iş yapmasına delalet eder.
Teyemmüm, zenginlikten fakirliğe, sıhhatli ve sağlamlıktan hastalığa, hasta olan için hastalığından şifa bulmaya delalet eder.
Rüyada suyun bulunmasiyle beraber teyemmüm etmek, batıl işleri işlemeye delalet eder.
Suyun bulumnası ile teyemmüm yapılırsa bu rüyada beş tabir vardır. Birincisi, rüya sahibi kudret ve zenginliğiyle beraber hür bir kadınla evlenme yerine, yatağına almak üzere bir cariyeyi tercih eder. İkincisi, rüya sahibinin kara yolculuğunu deniz yolculuğuna tercih etmesidir. Üçüncüsü, günaha devamla Allah’ın afvu mağfiretini uman kimselerden olur. Dördüncüsü, dünyayı ahirete tercih eden kimse olmasıdır. Beşincisi, diniyle eğlenip oynayan ve ulemanın sözlerinden kolay olanlara tabi olan kimse olmasıdır.
Bazı tabirciler de teyemmüm, hapis ve hastalıklardan kurtulmaktır, demişlerdir.


Seyyid Süleyman: Su bulunmayan bir yerde teyemmüm alan kimsenin rüyası su ile abdest almak gibidir. Teyemmümü tamamlamamak da abdesti tamamlamamak bahsindeki gibi yorumlanır. Su mevcut iken teyemmüm eden, şeriatten ayrılır.
Cafer-i Sadık’a göre bu rüya şunlarla tabir olunur: Murat, şifa, rızk, hac, ferah ve hürriyet.
Usulüne uygun olarak teyemmüm eden, muradına nail olur. Şifaya kavuşur ve rızkı artar. Selamete çıkar.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar