Connect with us

Rüya

Rüyada Tirid Tabiri

Published

on

Rüyada Tirid tabiri ile alakalı yorumları öğren.

Nablusi: Rüyada tirid, rüya sahibinin hayatı, geçimi ve sanatıdır. Çanak ve tabak dolusu tirid veya yağlı bir şey görse, o tabak geniş dünyadır.
Bir çanaktan tirid yediğini gören kimse yediği tirid kadar ömrünün gitmesine, tiridden arta kalanı da, geriye kalan ömrüne, yenen ile geri kalan müsaviyse ömrünün yarısının gidip yarısının kalmasına, hiç geri kalmamışsa ömrünün bitmesine delalet eder. Yağlı bir tirid yediğini gören kimse, tiridin yağlılığı nisbetinde menfaatlı bir işe başlar. Yediği tirid yağlı değilse, menfaatsız bir işe başlamasına delalet eder.
Gördüğü tiridin çok yağlı olduğunu fakat onu yemeye muktedir olamadığını gören kimse, biriktirdiği malın başkaları tarafından yenmesine delalet eder.
Eğer o tiridi tükenmemesi için yemiyorsa, o kimsenin çok nimeti olup ve temiz bir hayat yaşadığına ve ölümünden korkan bir insan olduğuna delalet eder.
Eğer yağlı, temiz ve hoş olmayan bir tiridi görüp onun hepsini yediğini ve bundan da müsterih olduğunu görse, o kimse yolculuk ve fakirlikten dolayı ölümü arzulamasına delalet eder.
Tirid, etsiz sadece sirke ise, takva ve helalden ibaret olan temiz bir sanattır. Tirid, yağsız ise kötü bir sanata delalet eder.
Tirid eğer yırtıcı hayvan ve arslan etinden yapılmışsa, istemeyerek ve korku ile zalim bir kavmin valiliğine delalet eder. Eğer bu tirid yağlı olursa hayata ve haram menfaate delalet eder.

Bu rüyayı gören tüccar ise, onun ticareti, zalim bir kavimle olur. Rüyayı gören sanatkar ise, kazancı haram olur.
Tirid yağsız olursa, onun delalet ettiği şeyde menfaat yoktur ve onun üzerine zayıflık arız olur. Eğer tirid köpek etinden olursa, alçak bir kavimle kötü iş, kötü ticaret ve kötü kazanca delalet eder. Eğer tirid yağlı olursa haram mala, yağsız olursa kötü kazanca, fakirliğe, zillete ve mahrumluğa delalet eder.
Eğer o tiridin hepsini yese bu fakirlik, zillet ve mahrumluk içerisinde ölür.
Tirid, yırtıcı kuş etinden olursa, korku, ikrah ve haram mal ile beraber velayete ve zalim bir kavim tarafından vuku bulacak ticaret ve kazanca delalet eder.
Yoğurt kurusundan tirid yediğini görmek, menfaatsız ve kötü bir sanata delalet eder.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar