Connect with us

Rüya

Rüyada Tırnak Tabiri Ne Anlama Gelir?

Published

on

Rüyada tırnak görmek kişinin güç ve kuvvetine, düşmana galip gelmeye; Uzun tırnak mesleği gereği olursa rızka, diğerleri için ayıp ve kusura, sünneti terk etmeye işaret eder. Tırnak kesmek sünnete uymaya yahut borç vermeye, Uzun ve güzel tırnak mala, elbiseye, ziyada güç ve kuvvete, Tırnağın yok olması güç ve iktidardan düşmeye delalet eder.

Rüyada Tırnak Kesmek

Rüyada tırnak kesmek veya dişlerini tırnağıyla koparmak kötü bir alamettir.
Rüyada tırnak kesmek kötü bir olaya işarettir. Güzel tırnaklar başarı kazanacağınız işlere gireceğinizi bildirir. Bakımsız tırnaklar, dert ve hastalığa yorumlanır.

Güzel tırnaklar başarının işaretidir. Bakımsız tırnaklar, sıkıntı ve hastalık anlamına gelir.

Kişinin kendi çalışması sonucu sahip olduğu değerli şeyler veya paradır.
Rüyada tırnak görmek alacak veya borçla yorumlanır. Tırnağının uzadığını görenin borcu artar. Tırnağını kesmek ise borcunun kolaylıkla ödeneceğine işarettir. Tırnaklarını kestiğini gören keder ve sıkıntıdan kurtulur. Abdülgani Nablusi ye göre, rüyada tırnak görmek zaferdir.

Tırnağın uzunluğu sanat ve mesleği itibarıyla ona muhtaç olan adamlar için rızkta genişliğe delalet eder. Bunun aksi olarak tırnağı kesilmiş görmek, bu gibi kimseler için dar bir geçime işarettir. Tırnak bir erkeğin kuvvet ve kudreti olarak da tabir edilir.

Ibni Şirin e göre, tırnak görmek insanın süsünü, kahramanlığını, kuvvetini gösterir. Rüyasında bir tırnağının olmadığını görmek, malinin elinden çıkmasına ve kudret ve kuvvetinin azaldığına delalet eder. Tırnağını kopmuş veya kırılmış görmek de böyle tabir edilir. Gereğinden fazla tırnağını uzamış görmek, dininde fesada delildir. Parmaklarında tırnak olmadığını gören iflas eder. Fakirleşerek kan azalır. Tırnaklarının sarı renkte olduğunu gören hafif bir hastalık geçirir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen davar tırnağı, ilme ve ilmin eserine tabi olmaya, rızka ve zenginliğe işarettir. Davar tırnağı bir yerden kendisi için zaruret olan diğer bir yere göç etmeye işarettir. Davar tırnağı sapıklıkta bulunan kimse için hidayettir. Hayvanları görmeksizin evler arasında davar tırnaklarını görmek ve seslerini işitmek, yağmur ve sellerin meydana çıkmasına işarettir.

Rüyada tırnak görmek, düşmana zafer bulmaya işarettir. Bazen de tırnağın uzunluğu, rızkın bol olmasına işarettir. Tırnağa ihtiyacı olan kimsenin tırnağını kesilmiş görmesi, yukardaki tabirin aksinedir. Bazen de tırnak uzunluğu, Sünnet i Seniyyeyi terk etmeye işarettir.

Rüyada tırnak görmek kişinin kuvvet ve kudretidir. Bu sebepten bir kimse tırnağının kırılacak kadar uzadığını görse, kuvvet ve malinin artması, düşmanına karşı kullanacağı silahı ve kendisini ondan koruyacak aleti olur. Rüyada tırnağının olmadığını gören kimsenin, kuvveti gider. Tırnağını normal bir şekilde kestiğini gören kimse, Peygamberin sünnetine uyar. Tırnağın haddinden fazla uzunluğu, ayıp ve kusurdur. Rüyada, tırnağının düşmanınkinden daha uzun olduğunu gören kimse, düşmanına zafer bulur ve hasmına galip gelir.

Rüyada Tırnak Görmek Anlamı ve Yorumu

Tırnaklarının düştüğünü gören kimse, malından zarar eder ve maksadını icra etmekten aciz kalır. Rüyada tırnak kesmek, Sünnet i Seniyyeye uymaktır veya borç para vermek suretiyle malinin kendisinden çıkmasıdır. Tırnağı boyalı ve kınalı ise borç verdiği şey altındır. Tırnakların beyazlığı, hafıza ve anlayışa işarettir. Tırnakların normal olarak görülmesi, din ve dünyaca iyiliktir. Rüyada tırnaklarıyla uğraşmak, dünya malim toplarken hile yapmasına işarettir.

Rüyada güzel tırnak görmek başarının işaretidir. Bakımsız tırnaklar, sıkıntı ve hastalık anlamına gelir. Ayrıca ailenizde bazı gençlerin sorun yaratacağı anlamındadır.

Tırnakların uzunluğu ile beraber güzelliği, mala, elbiselere, düşmana karşı koymak için silaha, hasmına karşı müdafaa yapabilmek için delil ve cevap hazırlamaya yahut düşmanın şerrinden kendisini korumak için düşmana mal hazırlamaya işarettir. Rüyada tırnaklarını kestiğini gören kimse, sadaka-i fitresini verir.

Rüyada Tırnak Görmek ile ilgili tabirler

Tırnaklarının eksik veya derisinden çıkabilmiş yahut kırılmış olduğunu gören kimsenin, servetinin gitmesine ve dünyaca kudret ve kuvvetinin zayıflamasına işarettir. Rüyada tırnağının yırtıcı kus tırnağı gibi olduğunu gören kimse harpte ise, düşmanına galip gelir. Tırnaklarıyla uğraştığını gören kimse, dünya islerinde hile yapar ve dünyayı kendi tarafına çeker. Rüyada tırnağının yok olduğunu görse, iflas eder, kuvvet ve kudreti azalır.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar