Connect with us

Rüya

Rüyada Tosun Tabiri Ne Anlama Gelir?

Published

on

Rüyada tosun görmek; büyük yöneticiliğe, mala, büyüklüğe yorulurken, kurbanlık tosun ise iyi geçecek bir yıla ve bol menfaate delalet etmektedir. Rüyada tosun; Allah’ın inayetiyle yüzünüze hayır kapılarının açılacağına işarettir. Tosun mal, iş demektir ve bahtınızın açılacağına, mal elde edeceğiniz anlamına gelir.

Şimdi tosunlar ile ilgili rüyaların 13 farklı anlam ve açıklamasına birlikte bakalım. Çünkü tosunlarla ilgili rüyanın görülme şekline göre farklı yorumları bulunmaktadır.


1- Rüyada Kurbanlık Tosun Görmek Ne Demek?

Bazı rüya tabirlerine göre: rüyada kurbanlık tosun görmenin dört tabiri vardır. Bunlar:

  1. Murada ermek.
  2. Korkudan güvende olmak.
  3. Açlık ve kıtlığın giderilmesi.
  4. Hayır ve berekete erişmek.

2- Erkek Tosun

Allame Meclisi’ne göre: Rüyada heybetli tosun mal ve iş demektir. Bir kızgın, sinirli yahut sakin erkek tosunun evinize girdiğini görmek; mal elde edeceğinize, bir siyah tosunu evinize götürdüğünüzü görmeniz; rızkınızın bollaşacağına işarettir. Bazı tabirlere göre de; evinize erkek tosunun girmesi; gelirinizin artacağına işarettir.


3- Kurbanlık Tosun Kesmek

Bir tosunu kurban olarak kesmek; hastaysanız iyileşeceğinize, özgürseniz saadete ereceğinize ve hacca gideceğinize yorumlanır. Kurbanlık tosun; korku içindeyseniz güvende olacağınıza, dardaysanız genişliğe çıkacağınıza işarettir. Bu rüyayı Kurban Bayramı’na yakın bir zamanda görmek daha da hayırlıdır.

Rüyada tosun kesilmesi çok hayırlıdır, rüyayı gören kişinin dileğinin gerçekleşeceğine işaret eder.


4- Rüyada Siyah Tosun Görmek

Siyah tosun memnuniyete işarettir. Siyah bir tosuna bindiğinizi görmek; öncü ve saygın bir şahsiyet olacağınıza işarettir. Rüyada görülen tosunlar senelere delalet eder ve siyah tosunlar, sevinç, bolluk ve ucuzluk olan senedir. Siyah Siyah bir tosun gören kimseye sevinç, hayır, bolluk ve ihsan erişir.


5- Tosun Kovalaması

Rüyada tosun kovalaması farklı anlamlarda yorumlanmaktadır. Rüyasında kendisini tosunun kovaladığını gören kişinin önüne önemli fırsatlar çıkacağına yorulur. Rüyada tosunun kovaladığını görmek işlerde ki imkân ve başarılara yorumlanır. Bazen de, kişinin başına gelecek musibetin ardından ulaşılacak hayırdır.

Tosunlarla boğuştuğunuzu görmek; büyük bir şahsiyetle aranızda husumet çıkacağına işarettir. Bir işle meşgul olduğunuz sırada bir tosunun gelerek sizi yere düşürdüğünü görmek; görevinizden azledileceğinize veya tacirseniz, malınızın azalacağına işarettir. Tosunlardan kaçmak güvende olmaktır. Tosunların yerleri eşelediklerini görmek; bol miktarda mal elde edeceğinize işarettir.


6- Tosun Sürüsü

Rüyanızda birçok tosunlarınızın olduğunu görmeniz; cesaret sahibi ve kuvvetli bir topluma başkan olacağınıza işarettir. Eğer bu kabiliyetiniz yok ise, tosun sürüsü görülmesi yine hayra işaret eder. Rüyanda tosun sürüsü; Allah’ın inayetiyle yüzünüze hayır kapılarının açılacağına işaretle delalet etmektedir.


7- Kahverengi Tosun

İslami tabirlerde kahverengi tosun görmenin herkes için hayır ve kısmet olarak tabir edildiği belirtilmiştir. Kahverengi tosun güzellik, iyilik ve hayır ile tabir edilir. Nablusi’ye göre rüyada besili ve kahverengi bir tosunun olduğunuzu görmek; aynı yıl içerisinde rızkınızın bollaşacağına ifade etmektedir.


8- Rüyada Beyaz Tosun Görmek

Rüyada beyaz tosunlar bolluktur, berekettir ve aynı zamanda rahat para kazanacağınıza yorumlanmaktadır. Denilmiştir ki, beyaz tosun, yüksekliğe, mala, şerefe ve etinden yenilen miktarca ucuzluk ve bolluğa delalet eder. Görülen beyaz tosun, yağlı ve semiz olursa, takva sahibi bir insana delalet eder.


9- Rüyanda Tosun Satın Almak

Tosun satın aldığınızı ve onunla konuştuğunuzu görmek; rızkınızın bollaşacağına işaret etmektedir. Besili bir tosun satın almak; zengin biriyle evleneceğinize işaret etmektedir.


10- Tosun Eti Yemek

Hayır, yapacağınıza işaret etmektedir. Tosun eti yemek; mal ve miras elde edeceğinize, şifa bulacağınıza, gelirinizin artacağına ve mal elde edeceğinize işarettir. Tosun eti sattığınızı görmek ise bereketli ve kazançlı bir alışveriş yapacağınıza yorumlanır. Tosun eti, bolluk, hayır ve bereket anlamına gelir.


11- Rüyada Evin İçinde Tosun Görmek

Evinize, evin içinde veya oturduğunuz sokağa bir tosunun geldiğini görmek; hayır ve bereket elde edeceğinize işarettir. Denmiştir ki: Rüyasında evinin içinde tosun gören, ehilse, yönetici olur. Rüya herkes için hayır ve menfaattir, gurbette yakını varsa; selametle döner.


12- Tosun Pisliği, Postu, Derisi

Tosun postu ve pisliği; bahtınızın açılacağına ve mal elde edeceğinize yorulur. Bazen de tosun derisi görülmesi; mirasa konacağınıza yahut malınızın artacağına işarettir. Tosun pisliği ümitlerin ve isteklerin gerçekleşmesine yorulur.


13- Tosun Otlatmak

Tosun otlatmak, güzel ve kazançlı bir ticaretle beraber herkes için hayır ve berekettir. Rüyasında tosun otlatanın sevinci, devamlı olur, rızkı bol olur.


Son olarak; Günümüz âlimlerine göre rüyada tosun görmek; bahtınızın açılacağına ve mutlu olacağınıza işaret etmektedir. Ölü tosun; yapacağınız bir işte çok zarar edeceğinize, Tosun ahırı; ölümcül bir hastalıktan kurtulacağınıza işarettir.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle