Connect with us

Rüya

Rüyada Tövbe Etmek Ne Anlama Gelir?

Published

on

Rüyada tövbe etmek bağışlanmaya işaret sayılır. Bazen pişmanlık duyulacak işler yapmaya, hatalardan vazgeçmeye; bazen da günah işlemeye, doğru yolu bulmaya yorumlanır. Rüyada tövbe kimi zaman anlaşarak sorunların çözüleceğine, yeniden anlaşıp yeni bir ortaklık kurmağa yorulur. Kimi zamanda, hayırlı işler yapmaya, yoksulu sevindirmeye işaret sayılır. Bazen ise dünyevi hayatta ahiret hayıtını tercih etmeye işarettir.

Rüyada tövbe kapısı, sıkıntı ve belalardan kurtulmaya, mülke, şeref ve berekete erişmeye, hapiste ise zindandan kurtulmaya delalet eder.

Kâfirin rüyada tevbe ettiğini görmesi, Müslümanlık ile şereflenmesine ve hidayete ermesine işarettir.

Rüyada tövbe etmek, hapisten kurtulmaya, belalardan sonra mülke şeref ve berekete erişmeye delalet eder.

Bilmediği bir günahtan tövbe ettiğini görse, o günahı işlemesinden korkulur. Fakat sonu hayır olur.

Rüyada kendisini günah işlemekten men ettiğini görmek, bir musibete işarettir. Ancak sonra tövbe edip mülke sahip olarak şeref ve berekete nail olur.

Rüya tabirlerinde tövbe etmek; insanın rüyada tövbesi rızkının bolluğuna işaret eder. Bir kimsenin rüyasında namazın dışında yaptığı tövbe, ömrünün uzun olmasıdır.

Rüyada mezarlıkta tövbe etmek, yardıma ve belayı def etmeye de işaret eder. Kişi rüyasında kendisini tövbe ediyor görse, Allah (C.C.) onun günahlarını affeder ve ona mal, evlat ihsan eder.

Kendisini, tövbe edilen mecliste susuyor görse, o kimse günahkardır. Bir kadın, rüyada kendisine, “tövbe et” denildiğini görse zinadır. Rüyada tövbe yazını görmek yahut kendisini, tövbe ettiğini gören kimse helal mal ve evlada kavuşur.

Rüyada Tövbe Etmek Nedir?

Namazını bitirdikten sonra kıbleye karşı istiğfar ettiğini gören kimsenin duası kabul edilir. Kıbleden başka yöne doğru olduğunu gören bir günah isler ve ondan tövbe eder. Rüyada tövbe etmek, hapisten kurtulmaya, belalardan sonra şeref ve berekete erişmeye işarettir. Bir kimse rüyada kendisini günah islemekten men ettiğini görse, bir belaya müptela olur. Sonra tövbe eder mülke sahip olarak şeref ve berekete nail olur. Bilmediği bir günahtan tövbe ettiğini görse, o günahı işlemesinden korkulur. Fakat sonu hayır olur.

Rüyada günahlarına tövbe ettiğini görmek, cimrilikten, borçtan ve yoksulluktan, hastalıktan ve hapisten kurtulmaya, huzura kavuşmaya, mal mülk ve şeref sahibi olmaya işarettir.

Rüyada bilmediği bir günahtan tövbe ettiğini görmek, o günahı işlemeye, fakat sonun hayır olmasına işarettir.

İnançsız birinin rüyada tövbe ettiğini görmesi, iman edip yararlı işler yapmasına; ikiyüzlü birinin tövbe ettiğini görmesi, samimi bir Müslüman olmasına işarettir.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar