Connect with us

Rüya

Rüyada Tüccar Tabiri

Published

on

Rüyada Tüccar tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Farz emirleri yerine getirmede noksanlığa, menfaaat ve kazanca, yolculuğa, tuhaf haberler almaya; ihtiyaçların
gitmesine delalet eder.


Diyanet: Rüyada bir tüccar görülmesi; toplum içinde saygınlığı olan bir kimseye yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir tüccarın mal sattığını görmesi; o kimsenin helalinden mal elde edeceğine bir kimsenin rüyasında kendisinin tüccar olduğunu görmesi; o kimsenin hayır ve menfaate nail olacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında halka elbise cinsinden şeyler sattığını görmesi; o kimsenin halka sevap kazanma yollarını göstereceğine, kişinin rüyasında başkalarına sattığı mallara karşılık altın aldığını görmesi; o kimsenin keder ve sıkıntıya maruz kalacağına işaret şeklinde tabir edilir.


Nablusi: Bir kimse emtia ve kumaş bulunan bir mağazada ve üzerinde tüccara yakışacak bir şekilde ziynetli elbiselerle oturduğunu, ticaretle ilgili emirler ve yasaklar verdiğini görse, ticarette reis olur.
Bir tüccar, insanların büyüklerinden olmadığı halde elinde ticaret aletlerinden ölçü, tartı, v.s. gibi şeyler görse, fakirlik ve ihtiyaçlardan emin olur.
Rüyada tüccar görmek, kazanca, menfaate, yüksek rütbeye, yolculuğa ve garip haberlere muttali olmaya delalet eder. Bazen de tüccarı görmek, hac, cihad, oruç, namaz ve cuma gibi Allah’ın farz ettiği emirlerin çoğunda yapacakları noksan ve kusura delalet eder.
Bir kadın bir dükkanda ticaret yaptığını veya o kadınların ticaret yaptığını görürse, ey tabirci, tabir için sen o kadınların bulundukları sokağı muteber tut! Eğer o kadınlar silah satılan sokakta görülmüş-lerse ve düşmanın hareketine ve İslam memleketleri üzerine istila ve galebelerine; kuyumcu ve manifaturacı sokağındaysalar, menfaat ve çok kazanca delalet eder.


Seyyid Süleyman: Tüccar; halk arasında hatırlı bir insana, bir rivayete göre, kaygılı ve ehl-i bid’atten (dine zararlı) bir adama delalet eder. Tüccarın mal sattığını görmek; helal mala işarettir. Rüyasında tüccar olduğunu gören, yüksek bir makama geçer. Hayır ve menfaat sağlar. Halka elbise cinsinden bir şeyler satan, onları sevaba sevkeder. Sattığı mala mukabil, altın alan, üzülür. Gümüş para almakta beis yoktur.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar