Connect with us

Rüya

Rüyada Tuğla Tabiri Ne Anlama Gelir?

Published

on

Rüyada tuğla görmek, meydana gelecek bir mala delalet eder. Rüyada bir yere toplanmış tuğlaları görmek, altın ile tabir olunur. Rüyada henüz binaya konmamış tuğlaları görmek, mala, iyi amele ve dine delâlet eder. Rüyada görülen az tuğla, akrabalardan bazı kimselere işarettir.

Rüyada Tuğla Görmenin Anlamı ve Yorumu

Rüyada tuğla görmek; rüyayı gören rüya sahibi için eline mal ile para geçeceğine, bereketli kazanç sağlayacağına ve görülen tuğlalar altın demektir. Aynı zamanda rüyada tuğla; birikmiş mal veyahut mal biriktirmek anlamına gelmektedir. Tuğla rüyası aynı zamanda mal ve para biriktirmek demektir.

Rüyada Tuğla Yığını Görmek

Tuğla yığını, birikmiş mala işarettir. Bir yere tuğla yığdığını görmek, mal biriktirmeye işarettir. Torak (içi pişirilecek tuğlalarla dolu olan ve dışı çamur ile sıvanan kümbet şeklinde yığın) görmek, elde edilecek çok mal ve sermayeye işarettir. Bir yerde toplanmış bir yığın tuğla altınlara delalet eder.

Rüyada Tuğla Yapmak

Balçıkla tuğla yaptığını görmek, akrabaların çok olmasına işarettir. Tuğla rüyası, kerpiç gibi yorumlanır. Rüyada tuğla yaptığını görmek, mal biriktiren bir kimseye işaret eder. Bazen tuğla yapmak, geçimini kolaylıkla sağlayan kimseye işaret eder.

Rüyada Tuğla Örmek

Bir kimsenin rüyasında kiremit ve tuğla yerine yontulmuş taş ile bina yaptığını görmesi, izzet, şeref, talih ve uzun arzuya ve korkudan emin olmaya delalet eder.

Rüyanızda kerpiç yerine kiremit ve tuğla ile bina yaptığını görmek, yücelik ve rızka ve menfaate delalet eder. Rüyada adi ve bayağı taşlarla tuğla örmek fakirlik ve zillete işarettir.

Rüyada Tuğla İle Bina Yapmak

Rüyada tuğla ile bina yapmak, izzet ve talihe ve uzun arzuyla korkudan kurtuluşa, muhafaza edilmiş zevcelere, alim, doktor, tabirci ve müneccim gibi kendisine ülfeti icap ettiren kimselere delalet eder.

Rüyada tuğla görmek ve bu tuğlalarla bina yapmak meydana gelecek kazanca veya mala işarettir.

Bir yapının (binanın) duvarlarında kullanılmış tuğlalar, kişinin din güzelliğine ve yaptığı hayırlı amellere, ev halkına ve akrabalara işarettir. Tuğla, hizmetçiye de işaret eder.

Rüyada Tuğla Yapmak

Tuğla yaptığını görmek, erkek çocuğun fazla olmasına işarettir. Balçıkla tuğla yaptığını gören kimsenin, akrabası çok olur. Rüyada Tuğla yapmak, aynı zamanda bir kimseye veli olmaya veya yöneticiliğe işarettir.

Bir kimse rüyasında bir yerde tuğla yaptığını görse, o kimsenin erkek çocuğu fazla olur. Rüyada tuğladan bir bina yaptığını gören kimse, reis ve bir kimseye veli olur.

Rüyada Tuğla Fabrikası Görmek

Bir yere yığılmış tuğlalar, o miktarda altına işaret eder. Rüyada görülen tuğla fabrikası kolay kazanılan bereketli mala işaret eder. Bazen satın alınacak yeni bir eve de yorumlanır. Ayrıca, evdeki erkek hizmetçilere veya çalışan erkek evlatlara işaret sayılır.

Rüyada Tuğla Atmak

Bazı yorumcular, henüz binaya konmamış tuğla, binaya; binaya konmuş olan tuğla ise iyi amele ve dine işaret eder demişlerdir. Bekâr bir kimsenin rüyada tuğla atması, yuva kurup evleneceğine işaret sayılır. Rüyada tuğla atmak, bazen de rüya sahibinin yakınları veya kendisinin onlara muhtaç olduğu çocuklarıdır.

Bir kimse rüyasında yüksek bir yerden tuğla attığını ve attığı tuğlanın parçalandığını görse, rüya sahibinin ailesi içinde geçimsizlik olduğuna işaret sayılır. Yada o ailenin yakın bir zamanda dağılacağına hükmedilir. Eğer tuğlanın parçalanmadığını görürse rüya tersine yorumlanır.

Rüyada havadan tuğla düşmesi

Aynı binadan bir tuğlanın düşmesi, kişilerden birisinin hastalanacağına işaret eder. Eğer rüya sahibi tuğlayı kendisi için atıldığını görürse, rüyayı görenin yakın bir zamanda zengin olacağına hükmedilir.

Rüyada tuğla parçası görmek

Tuğla parçası görmek, rüya sahibi için meydana gelecek bir maldır. Her tuğla rüya sahibinin kadir ve miktarına göre, yüz veya bir yahut on dirhemle tabir edilir. Henüz binaya konmamış tuğla parçası ise, mala binaya konmuş tuğlayla iyi amele ve dine delalet eder. Tuğla parçası hizmetçilerle de tabir edilir.

Advertisement

En Çok Okunanlar