Connect with us

Rüya

Rüyada Tükürmek Tabiri

Published

on

Rüyada Tükürmek tabiri ile alakalı yorumları öğren.

Nablusi: Rüyada tükürük görmek, kişinin kuvvetine işarettir. Tükürüğünün kuruduğunu gören kimse, akranının yaptığı işleri yapmak ister fakat bunu yapmaktan aciz kalır ve sözü az itibar görür.
Ağzından süt kaymağı ve köpük çıktığını görmek, söylemekte olduğu batıl sözlerine, düzdürdüğü yalan ve iftiralarına delalet eder. Tükürük, kişinin malı ve kudretidir.
Bir duvar üzerine tükürdüğünü gören malını Allah yolunda cihada sarfeder, yahut ticarette kullanır.
Yere tükürdüğünü gören kimse bir arazi veya akar satın alır. Ağaç üzerine tükürdüğünü gören sözünden döner, yahut yeminini bozar. İnsan üzerine tükürdüğünü gören, o insana iftira eder.
Tükürdüğünü sıcak görmek, uzun ömre, soğuk eörmek ise Ölüme delalet eder. Ağızda tükürüğün kuruması ‘akirliktrr.
Tükürük, söz, ilim yahut malda ziyadeliktir. Bazan, tükürük rahata ve nikahla rahatlığı talep etmeye, Bazen de sıhhat ve hastalığa delalet eder. Tükürüğünün tağayyur ettiğini görmesi, ahlakında fenalık ve bozukluğun olacağına, tükürüğünün kesildiğini görmesi ise lezzet ve rahatının kesileceği ve evladını kaybedeceği ile tabir edilir.
Rüyada çok tükürük, hüzün, keder ve meşakkattir. Kendisini rüyada tükürüyor görse, ağzından kötü söz çıkar. Tükürüğünde kan veyahut balgam olursa, kendisine helal olmayan bir söz konuşur. Yine insan ve hayvanın yüzüne tükürdüğünü görenin ağzından söylenmesi caiz olmayan bir söz çıkar.


Seyyid Süleyman: Rüyada tükürmek; kötü sözle tabir olunur. Tükürdüğünü gören, şeriate muhalif olarak konuşur. Duvarın üzerine tüküren, haram mal toplar. Yere tüküren, tarla veya çiftlik satın alır. Ağaç üzerine tüküren, yalan konuşur ve sözünde durmaz.
Kirmani demiştir ki: Sıcak tükürük; uzun ömre, soğuk tükürük ise kısa bir hayata işarettir. Siyah tükürük; üzüntüdür. Sarı tükürük; hastalıktır. Ağzındaki tükürüğün kuruduğunu gören, fakir düşer.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar