Connect with us

Rüya

Rüyada Üflemek Tabiri

Published

on

Rüyada Üflemek tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Ateşe üflemek fitneye; Bir şeyi pişirmek için ateşe üflemek rızık için gayret sarf etmeye, çıkar amacıyla bir şeyi
tahrik etmeye; Yere üflemek sır keşfetmeye yahut sır saklayan kimseye sır söylemeye, Kadının fercine üflemek
onun hamile kalmasına, Üflemekk bazen üzüntü ve keder delalet eder. ( Kıyamet ve Diriliş Surunün üfürülmesi
için Bakınız; İsrafil-a.s.-)


Molla Cami: Rüyada ateşe üflemek, fitneye işarettir.Yere üflemek, sırları keşfetmeye ve sır saklamayan kimseye sır söylemeye işarettir. Et vs. gibi şeyleri pişirmek için üflemek, menfaat kasdiyla bir şeyi tahrik etmeye işarettir. Rüyada üflemek, pişirmek için değilse üzüntü ve kedere işarettir. Şura üfleninesi, salih kimselerin kurtuluşuna, onu işitmek de muzdarip edecek haberlen işitmeye işarettir.


Nablusi: Rüyada ateşe üflemek, fitneye delalet eder. Yere üflemek, sırları keşfetmeye ve sır saklamayan kimseye sır söylemeye delalet eder.
Bir kimse rüyada bir kadının fercine üflediğini görse, Hz. Meryem’in kıssasına göre, o kadının hamile olmasına delalet eder. Et v.s. gibi şeyleri pişirmek için üflemek, menfaat kasdıyla bir şeyi tahrik etmeye delalet eder.
Rüyada üflemek, pişirmek için olmayıp, çocuğa da delalet etmezse, üzüntü ve kedere delalet eder.
Sura üflenmesi, salih kimselerin kurtuluşuna, onu işitmek de muzdarip edecek haberleri işitmeye delalet eder. Eğer surun sesini sadece rüya sahibi işitirse, bazan o haberler sadece kendisine aittir, bütün halk işitirse, haberlerinde bütün halka ait olmasına delalet eder.
İkinci suru işitmek, geçiminin devamına, gizli şeylerin ve sırların meydana çıkmasına, hastanın iyileşmesine, hapisin hapislikten kurtulmasına yahut misafirlerin toplanmasına delalet eder.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle