Connect with us

Rüya

Rüyada Uyluk Tabiri

Published

on

Rüyada Uyluk tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: İnsanın uylukları ( bacakların dizden kalçaya kadar olan kısımları) birbirine yakın akrabalıkları olan iki kabileye;
Uyluk kişinin kendi kabile ve akrabalarına, ev halkına ve evindu bulunan bilcümle eşyaya; dolgun ve güzel
uyluk yakın kabile ve akrabasınnın durumunun güzelliğine, zayıf uyluk bunlarda görülen olumsuzluklara; Uyluk
ağrısı gördmek kabilesine kötülük etmeye, uyluğun kendisinden ayrıldığını görmek acze ve işlerinin
tamamlanmamasına, uyluğun kesilmesi kabile ve akrabalardan ayrılarak uzaklarda ve garip olarak ölmeye
delalet eder.


Seyyid Süleyman: Kirmani demiştir ki: rüyasında uyluğunun kesildiğini gören, ailesinden ayrılır ve gurbette vefat eder. Sağ uyluk, baba tarafından akrabalara, sol uyluk; anne tarafından akrabalarına delalettir. Uyluğundan bir parçanın kesilmesi yahut kopması, musibete işarettir. Uylukta yara ve çıban görenin bir akrabası hastalanır.
Cabir’ül Mağribi demiştir ki: Uyluklarının iple bağlı olduğunu gören, akrabalarıyla yakın olur. Uyluğunun ma-denden yahut ağaçtan olduğunu görenin, arzusu yarım kalır. İstemediği bir işle karşılaşır.
Cafer-i Sadık’a göre rüya şunların temsilcisidir: Aile, ahbap, hizmetçi ve mal.
Uyluklarının kalın olduğunu gören, ahbablarından menfaat sağlar. Çok dostu olur. Bunların eğriliği ihanete uğramaya, kıllarla örtülü olması; çok mala delalettir. Bu kılları koparan, malını israf eder. Uyluklarında yara olmaksızın ağrı hissedenin dostları iki yüzlü olup ona zarar verirler. Uylukları ince görmek; bazı yakınların hastalığına veya ölümüne işaret eder.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar