Connect with us

Rüya

Rüyada Yazıcı Tabiri

Çok çalışmaktan şikayet etmeyen rüya sahibinin işini daha da geliştirmek için türlü yöntemler deneyeceğini, sürekli olarak kendisini de geliştirmeye devam edeceğini tabir eder.

Published

on

<

Rüyada Yazıcı tabiri ile alakalı yorumları öğren.

Derleme: Rüyada yazıcı görmek iyiliğe ve feraha işarettir. İyi bir rüya olarak yorumlanır.

Rüyada yazıcı görmek, yoğun tempolu bir iş hayatına işaret eder ve ilerleyen dönemlerde kişinin başını kaşıyacak vakit bulamayacağını fakat kazancının da bu yoğunluğa göre gayet iyi olacağını bildirir. Çok çalışmaktan şikayet etmeyen rüya sahibinin işini daha da geliştirmek için türlü yöntemler deneyeceğini, sürekli olarak kendisini de geliştirmeye devam edeceğini tabir eder.

Rüyada yazıcı görmek, hilekarlıkla yorumlanır. Rüyasında bilgili bir kişinin kendisini cahil biri olarak görmesi, hilekar ve dini inancının zayıf olduğuna; cahil bir kimsenin kendisini bilgili bir yazıcı olduğunu görmesi, düşmanlarının kendisine karşı tertiplediği bir hileyi anlayarak, ona karşı tedbir aldığına delalet eder. Rüyada yazısının çok çirkin olduğunu görmek, işlediği bir günahtan Ötürü tövbe etmesine; cahil olduğu halde yazısının çok güzel olduğunu görmek, ibadetinin Allah (C.C) katında makbul olduğuna delalet eder. Rüyasında büyük bir devlet adamına yazıcılık ettiğini görmesi; büyük bir ihsana erişeceğine; kendisinin büyük adam tarafından ödüllendiğini görmek, bulunduğu işte kazancının artacağına işarettir.

İbn-i Şirine göre; yazıcı hileci bir erkek olarak tabir olunur. Rüyasında halka mahsus yazıcı olduğunu gören, halkın malını hile ile dinden alır. Hükümete veya büyük bir kişiye yazıcı olduğunu görmek, başkalarından menfaat beklediğine delalet eder.

Bir başka rivayete göre de; rüyada yazıcı görmek, hilekar bir kimseye işarettir. Yazıcı olan bir kimse rüyada kendisinin cahil olduğunu görse, o kimsenin hilesi veya aklı ya da dini gider yahut fakir olur. Cahil bir kimse, rüyada yazıcı olduğunu görse, tedbirli veya kendisine hile yapmak isteyen bir kimsenin hilesini yenmeye muvaffak olur. yazıcı olan bir kimse rüyada yazısının çirkin olduğunu görse, tövbe eder.

Olumlu anlamda rüyada yazıcı görmek, iş hayatında rüya sahibinin elde edeceği başarılara ve yüksek makamlara yorulmaktadır. Fakir birinin rüyasında yazıcı görmesi gelecek zahmetsiz kazanca işaret eder. Rüyada yazıcı gören kimse erkek ise soyunun devamına ve çoğalmaya, rüya sahibi kadın ise yuva kurmaya ve eşine hayırlı evlatlar vermeye işaret ettiği anlamında yorumlanmıştır.

Olumsuz anlamda rüyada yazıcı görmek, rüya sahibinin geçmişinden bir türlü kurtulamayacak sıkıntılarla boğuştuğuna, hayatında karar aşamalarında korkarak hareket ettiğine ve bu sebeple gerek iş hayatında gerekse aile hayatında yakın çevresiyle geçinemediğine işaret etmektedir.

Halka hile yapmaktan vazgeçen bir kişi kendisinin yazıcı olduğunu görse, o kişinin birisinin yaptığı bir işinden dolayı yakında itham edilmesine, bundan dolayı zahmete düşmesine ve ondan bir fayda görmemesine işarettir. Bu rüya hastalar hakkında ölüme işarettir. Bazen yazıcı görmek, çiftçiye işarettir. Rüyada yazıcıları görmek veya onların şekil ve sıfatlarına girmek, kadir ve şanının yüce ve halinin iyi olmasına işarettir. Sır yazıcılarını görmek, gelen haberlere, fazlalığa ve noksanlığa, ısrara ve gizli sırlara vakfı ve muttali olmaya işarettir. Yol üzerindeki arzuhalciyi görmek, polise ve kan alıcıya işarettir. Rüyada Kiramen Katibin meleklerini görmek, eğer rüya sahibi müttaki bir kimse ise, müjdeye ve onun dünya ve ahiret isterinin kolaylığına ve kendisinin cennet ehlinden olmasına işarettir. Eğer rüya sahibi müttaki değilse; bütün kötülüklerden sakınsın.

Rüyada yazıcı görmek iyiliğe ve feraha işarettir. İyi bir rüya olarak yorumlanır.

Rüyada yazıcı görmek, güzel haberlere, defter tutan kimselere, iyiyi kötüyü birbirinden ayırt eden akıllı bir zata delâlet eder.

Yenilikleri takip eden, iş hayatını risk atmadan çok hassas şekilde davranan kişilerin gelecekte zengin olacaklarının delaletidir. Kişinin kendisine çok doğru hedefler koyduğunu, elinden gelenleri, yeteneğini ve mevcut koşullarını düşünerek gelecek planları yaptığı için iş alanında hiçbir sorun yaşamadan rahatça ilerleyeceğini ifade eder. Matematik, muhasebe, idari işler konusunda becerikli olmak ve bu mesleklerde kariyer yapmak manasına da gelir.

Rüyada Yazıcı Almak

Maddi olanakların bir anda açılacağına ve olumlu gelişmelerin rüya sahibinin ufkunda da yeniliklere neden olacağına, mevcut işten ziyade daha iyi kazanç elde edilecek başka bir iş için girişim yapmayı düşünen rüya sahibinin bu konuyu ailesine açarak fikirlerini alacağına tabir edilir. Eldeki imkanları, aileden alınacak destekle birleştirip akıllıca bir gelecek kuracak olmaya yorumlanır.

Rüyada Yazıcı Tamir Etmek

Bozuk, çalışmayan veya eski bir yazıcıyı tamir etmek bilinen düzenin korunacağını ve riske atılmak için şartların pek uygun olmadığını ifade eder. İş hayatında değişiklik yapmak isteyenler için daha uzun süre beklemeleri gerektiğini, mevcut koşulları koruyup, iş konusunda kendilerini garanti altına aldıktan sonra harekete geçmelerinin en doğrusu olacağını tabir eder. Bu rüyayı görenler aileleri de dahil olmak üzere kimseden maddi ya da manevi yardım almadan bugüne gelmiş kimselerdir. Kendilerini kanıtlamış, becerileri ile ekmeklerini kazanmış, haramdan korkan kişiler olduklarını tabir eder.

Rüyada Yazıcı Görmenin Psikolojik Yorumu

Yoğun bir düşünce sürecinde olunduğunu, kişinin sürekli olarak hayatında olan bitenleri düşündüğünü, geçmişi çok fazla didiklediği için geleceğe yönelik hayal kurarken kendisini tedirgin hissettiğini vurgular.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar