Connect with us

Rüya

Rüyada Yıkmak Ve Yıkılmak Tabiri

Published

on

Rüyada Yıkmak Ve Yıkılmak tabiri ile alakalı yorumları öğren.

Seyyid Süleyman: Rüyada sağlam bir minareyi yıkmak; iyi değildir. Kabeyi yıktığını gören, İslamda bid’at çıkarır. Bir camii veya mescidi yıkan, İslama zarar vermek için çalışır. Kasr yahut saray yıkan, padişaha zarar verir. Ona eziyet eder. Bir kiliseyi, manastırı vb.ni yıkan, küffara karşı sert olur. İslam dininde sebat eder. Kafirlere zarar verir. Eski bir evi, odayı veya dükkanı yıkan, üzüntüye uğrar. Evinin tamamının yahut bir kısmının yıkıldığını gören, ya büyük bir musibete çatar ya ev halkından biri vefat eder veyahutta orada kötü bir hadise meydana gelir.
Kaleleri, burçları yıkmak; dinde noksana, geçimde müşkülata, sıkıntıya; kemerler ve köprüler yıkmak; halkın fikrine zarar verecek kötü bir emrin husulüne veya dinde fesada işarettir. Bir kavle göre ev, dükkan vb.ni yıkmak; mal kaybına ve geçim darlığına delalet eder.
Cabir’ül Mağribi şöyle diyor: Rüyasında kendisinin sebep olmadığı bir yıkıntı gören, mal ve fayda sağlar.
Abdulgani’en Nablusi diyor ki: Rüyada bir şeyi yıkmak veya yıkıldığını görmek; iyi değildir. Evinin yıkıldığını gören, vefat eder yahut çok büyük bir felakete uğrar. Bir hanenin yıkıldığını görmek; o ev sahibinin vefatıyla yorumlanır. Bir evi veya eski bir binayı yıktığını gören, üzüntüye düşer. Hanenin bir kısmının yıkılması da, o evden birinin vefatına yahutta ev sahibinin büyük bir musibete uğramasına delalet eder.
Evinin tavanını yıkıldığını gören kadın, kocasına kaybeder.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar