Connect with us

Rüya

Rüyada Zaferan Tabiri

Published

on

Rüyada Zaferan tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: İnsanın vücudunda ve elbisesinde lekesi ve rengi belirmemiş olan zaferan hayırla ve güzel isimle anılmaya,
Rengi elbiseye etki yapmış olan zaferan hastalığa, Zaferan öğütmek şaşılacak bir işte bulunmaya delalet eder.


Molla Cami: Rüyada görülen zaferan, kendisinde ölüm haberi bulunan ferahlığa işarettir. Rüyada zaferan görmek, yapacağı bir iş için verilecek zamana işarettir. Bazen zaferan, ferahlık, sevinç ve bu gibi yerlerde kadınların toplanmasına işarettir. Rüyada zaferanın görmek, sevindirici haberlere veya yabancı insana işarettir.Rüyada görülen zaferan, iyi şekilde methedilmeye ve güzel isme işarettir.


Diyanet: Bir kimsenin rüyasında zaferan otu görmesi; o kimsenin eline mal geçeceğine veya övgüye layık bir iş yapacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında zaferan ile yemek pişirdiğini görmesi; o kimsenin bir hastalığa yakalanacağına, kişinin rüyasında elbisesine veya vücuduna zaferan bulaştığını görmesi; o kimsenin hasta olacağına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında zaferan öğüttüğünü görmesi; hayret edeceği bir işi yapacağına işaret eder.


Nablusi: Rüyada görülen zaferan, zaferanın rengi vücut veya elbisede tesirini göstermemişse iyi şekilde methedilmeye ve güzel isme delalet eder. Çünkü zaferan güzel şeylerdir.
Rengi vücut veya elbisede tesir etmişse bu halde zaferan onu rüyada gören kimse için hastalığa delalet eder.
Rüyada zaferan öğütmek, çeşitli sebeplerden dolayı hastalığa delalet eder. Bazı tabirciler, rüyada zaferanı görmek, rüya sahibinin vücuduna dokunmadığı takdirde temiz ve hoştur, dediler.
Bir kimse zaferan öğüttüğünü görse, taaccüp edeceği bir işte bulunur. Sonradan ona bir hastalık gelir.


Seyyid Süleyman: Zaferan satın aldığını veya birinin verdiğini gören, zengin bir kadınla evlenir. Yüklerle zaferanı olduğunu gören, büyük mal ve ni’mete kavuşur. Havanda za’feran dövdüğünü gören, bir kadınla münasebette bulunur.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar