Connect with us

Rüya

Rüyada Zümrüt Tabiri

Rüyada zümrüt görmek, şehadete, Cennet köşklerine girmeyi gerektiren amel ve hallerde bulunmaya işarettir.

Published

on

< Rüyada Zümrüt tabiri ile alakalı yorumları öğren. İhya: Şehadet mertebesine ve bu makamı hak ettirecek amelleri işlemeye, Zümrüte rast gelmek yüce kardeşlere, ahlaklı evlada, faydalı ilim yahut helal mala delalet eder.

Molla Cami: Rüyada zümrüt görmek, şehadete, Cennet köşklerine girmeyi gerektiren amel ve hallerde bulunmaya işarettir.

Diyanet: Rüyada zümrüt görülmesi; evlada, arkadaşa ve mala yorumlanır. Kirmânî’nin yorumuna göre: Rüyada zümrüt görülmesinin, mezhep ve güzellik ile tabir edilir. Bir kimsenin rüyasında iri taneli ve sağlam zümrüt taşlarına sahip olduğunu görmesi; o kimsenin dinine bağlı birisi bulunduğuna yorumlanır.

Nablusi: Rüyada zümrüt görmek, şehadete, Cennet köşklerine girmeyi gerektiren amel ve hallerde bulunmaya delalet eder.
Bir kimse rüyada zümrüte rast geldiğini görse, salih kardeşlere, yahut ahlakı güzel erkek evlada, ya da faydalı ilme, yahut da temiz ve helal mala sahip olur.

Seyyid Süleyman: Bu rüya; evlat, dost ve helal malla yorumlanır.
Kirmani şöyle diyor: Rüya sahibi dindar olur. Doğru yolda gider. İri taneli ve güzel bir zümrüte malik olduğunu gören, Salih bir kul olup, takvaya yönelir. Helal maldan istifade eder. Birinin kendisine bir zümrüt verdiğini gören, o zat vasıtasıyla helal kazanır.
Cabir’ül Mağribi demiştir ki: Zümrüt görmek cariye ile, bir rivayete göre iyi sözle tabir olunur. Birisine zümrüt veren, ona iyi kelam eder.
Ebu Said’ül Vaaz diyor ki: Zümrüt, ahlaklı bir şahsın ve sadık bir dostun temsilcisidir.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar